SIKÇA SORULAN SORULAR

Borularınızın standart boyu kaç metredir?
Borularımız upvc profillerin spiral olarak sarılmasıyla üretildiğinden, iş sahasında müşteri talebine göre istenilen uzunlukta üretilebilmektedir. Küçük çaplarda bacadan bacaya eksiz ve tek parça boru üretimi mümkündür. Boy kısıtlaması yoktur.
Borularınızın montajı nasıl yapılmaktadır? Ne tür manşon kullanıyorsunuz?
BSpiral Sarımlı upvc borular yine upvc den üretilmiş şerit halinde manşonlar kullanılarak birleştirilir. Bu manşonlar borunun iç yüzeyine kimyasal çözücü özellikli yapıştırıcı uygulanarak yapıştırılır. Söz konusu yapıştırıcı kimyasal reaksiyonlar neticesinde pvc bağlarını çözerek, reaksiyon tamamlandığında yeni pvc bağları oluşturur.
Borularınızın dolgusu ne tür malzemeyle yapılmaktadır?
Spiral arımlı upvc boruların ideal şartlarda dolgu malzemesi dolgu yüksekliği çapa göre değişkenlik gösteden miktarda 5-15 mm granülometriye sahip kırmataştır. Ancak 5-15mm çakıl, 15-30 mm kırmataş ve 15-30mm çakıl da başarıyla uygulanabilmektedir. Teknik şartnamemizde ve teknik kataloğun 25. sayfasında belirtilen yükseklilerde kırmataş- çakıl dolgu yapıldıktan sonra kazıdan çıkan geri dolgu malzemesi rahatlıkla uygulanabilir.
Ağır trafik yükü altında dolgu üzerine beton kaplama gerekli midir?
Teknik şartnamemizde ve teknik kataloğumzda belirtilen boyutlarda uygun şekilde yataklama ve dolgu kriterlerine uyulduğu takdirde boru üzerine ayrıca beton kaplamaya gerek yoktur.
Borularınızda baca ve menhol uygulaması yapabiliyor musunuz?
Çamlıca Boru'nun taahhüdü altında yapılan işlerde Spira Pipe uPVC boru uygulamalarında pürüzsüz PVC yüzeyinin getirdiği hidrolik avantajları hattın bütününde elde edebilmek, hızlı bir üretim gerçekleştirmek için menhollerde de ( muayene bacalarında da) Spira Pipe boruları kullanılabilir.
Borularınızın işletme ömrü ne kadardır?
Spiral sarımlı upvc borular doğru uygulandığı takdirde 50 yıl işletme ömrüne sahiptirler.
Borularınızda uygulanan çelik kuşak takviyesinin sayısını hangi ölçüte göre belirliyorsunuz?
Borularımızda uygulanan çelik kuşak takviyelerinin miktarı yapılan statik analizler sonucunda elde edilmiş maksimum, minimum dolgu yüksekliklerine ve trafik yüküne göre belirlenir.
Yerinde üretim tekolojisi bize ne gibi avantajlar sağlar?
Yerinde üretim teknolojisinin başlıca avantajları aşağıda listelenmiştir; a) Boruların makaralara sarılı profil ve rulo halindeki çelik kuşaklar şeklinde nakliyesi, boru haline gelmiş malzemenin nakliyesinde olduğu gibi boş hacim taşımayı gerektirmediğinden nakliye açısından oldukça önemli bir avantaj sağlar. b) Yerinde üretim teknolojisi sayesinde boru boylarında her hangi bir sınırlama olmaz, müşteri talebine göre istenilen uzunlukta üretim yapılmasına olanak tanır. Bu durum da özellikle büyük çaplarda fireyi sıfıra indirirken, küçük çaplarda ise bacadan bacaya tek parça, eksiz üretim sayesinde sızdırma riskinitamamen ortadan kaldırır. c) Ayrıca şantiye iş ilerleme programına göre talebe anında cevap verilebildiğinden stok maliyeti oldukça düşer. d ) Projede herhangi bir değişiklik talebi olması durumunda istenilen yeni çapa göre üretime geçmek sadece 15 dakikadır.
Borularınızın anma çapı iç çapı mı dış çapı mı belirtir?
Spiral arımlı upvc boruların anma çapları dış çaplardır.
Borularınızın et kalınlığı ne kadardır?
Borularımızın et kalınlıklarına ilişkin liste teknik kataloğumuzun 7. sayfasında yer almaktadır.