HAKKIMIZDA

90’lı yılların başında çevreye duyarlı hizmet anlayışı ile yola çıktık. Sektörün ihtiyaç duyduğu uygun teknolojiyi ülkemize kazandırmak için dünya çapında firmalarla lisans anlaşmaları yaparak altyapı sektörünün liderlik misyonunu üstlendik.

1994 senesinde, yatırımlarımızı tamamlayarak Türkiye’de ilk olarak 2.6 metre çapa kadar üretilebilen bu patentli boru sistemini, Türk inşaat sektörünün hizmetine sunduk.

1994-1996 yılları arasında raportör olarak Türk Standartları Enstitüsü Petrokimya Standart Hazırlık Grubu ile birlikte çalışarak spiral sarımlı (sarmal) Termoplastik Ürünler için TS12132 standardının hazırlanmasına ve yayınlanmasına katkıda bulunduk.

1997 senesinde Türkiye’de TS12132 standardı ile üretim yapan İLK büyük çaplı plastik boru üreticisi olduk.

1998 yılı başında büyük çaplı kanalizasyon ve yağmur suyu plastik borularında Bayındırlık Birim Fiyatları Kitapçığı’nda yer alarak devlet altyapı ihalelerinde tanımlanabilen İLK büyük çaplı plastik boru üreticisi konumuna geldik.

2004 yılında Hidroelektrik Santrallerinin özelleştirilmesinin ardından, 2006 yılında yine Türkiye’de İLK kez, HES projelerinde, basınçsız iletim hatlarında büyük çaplı plastik boruların yer almasını sağladık.

2008-2016 yılları arasında yurtiçi ve özellikle Balkanlar başta olmak üzere yurtdışında 35’i aşkın HES projesi yanında bir çok Karayolları, OSB gibi yüzlerce altyapı projesini tamamladık. Kazandığımız bu büyük tecrübe sayesinde, HES projelerinde sağladığımız mühendislik, şantiye içi taşıma, montaj gibi hizmetler ile yatırımın servis ömrü boyunca kusursuz çalışacak bir boru sistemi oluşturduk.

2010 yılında sektörün daha büyük çaplarda boru ihtiyaçları göz önünde tutularak yeni bir ürün için AR-GE çalışmalarına başladık. Takip eden yıllarda mukavemet ve sızdırmazlık testlerini başarıyla geçen ve ø3600 mm çapa kadar üretim imkanı tanıyan SP196 ürününü geliştirip sektörün taleplerine sunduk.

2014 yılında yeni ürün SP196’yı, ø3300 mm çapta 10.000 mt boru üretim ve montajını rekor bir sürede, 7 ayda tamamlayarak uyguladık.

Bugün olduğu gibi gelecekte de gücümüzü ve tecrübemizi uzun ömürlü, ekonomik, çevreye duyarlı ürünler geliştirmek ve ülkemiz altyapısını en ileri teknolojiye sahip ürünler ile buluşturmak için kullanacağız.

ÇEVRECİ

Hayatın vazgeçilmez unsuru olan su kaynaklarını sürekli kılmak için tartışılmaz bir su zengini olan ülkemizin kaynaklarını korumak ve iyileştirmek yolundaki çabalarımızı her geçen gün daha da yoğunlaştırmaya söz veriyoruz.

EVRENSEL

Bir tek dünyamız var. Onu korumak için çevreye duyarlı çalışmalarımız ve politikamız ile izlediğimiz yolculuğumuza sektördeki liderliğimizden gurur duyuyoruz. Bu yolculuğumuzu ömür boyu sürdürmeye kararlıyız, çünkü başka dünyamız yok ve ona sahip çıkmak en temel görevimiz.
Profesyonel hizmet anlayışımız, deneyimli ve uzman kadrolarımız ile evrensel projeleri hayata geçirmekteyiz. Proje ve mühendislik hizmetleri, yerinde üretim ve uygulama imkanı, garantili bakım servisi ve ömür boyu ürün güvencemiz ile sektöre hizmet vermekteyiz.

UZMAN

Çamlıca Boru ailesi olarak çevreye duyarlı yaklaşımımız, sektördeki tecrübemiz ve profesyonel ekibimiz ile başarılı HES projelerinin mimarı ve uygulamacısıyız. Hayata gecirdiğimiz tüm projelerde müşteri memnuniyetini birinci planda tutuyoruz. Ömür boyu ürün güvencemizi, uygulama süresince verdiğimiz mühendislik danışmanlığını, satış sonrası teknik hizmetlerimizi müşteri memnuniyetini sağlamanın tek yolu olarak görüyoruz.

DENEYİMLİ

Ülkemizde Hidroelektrik Santralleri projelerinde, plastik boru üreticileri içinde en fazla uygulama tecrübesine sahip olmanın haklı gururunu taşıyoruz.
Top